Motoryzacja i rodzaje ogumienia

Motoryzacja to niezwykle obszerna, potrzebna dziedzina w technologii. Gdyby wynalazca samochodu opatentował swój pomysł, ustawiłby materialnie nie tylko własne dzieci, ale również wnuki, i ich dzieci... dużo generacji do przodu – branża motoryzacyjna to jeden z najpotężniejszych rynków świata, może niedawno przegoniony jedynie przez komputery i ciągły rozwój przemysłu elektronicznego. Nadal jednak tworzy ogromną branżę, na której zrodziło się wiele innych branż i usług.
Mustang GT
Dziennikarz: Alexandre Prévot
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wystarczy pomyśleć o oponach. Opony są ma się rozumieć częściami auta, jakie nie muszą być najlepsze, by jechać. Gdy człowiek się zaprze, swoim autem będzie w stanie jechać nawet bez opon, niemniej jednak opona najlepszej jakości pozwala utrzymać albo polepszyć wiele parametrów i możliwości samochodu. Po pierwsze zabezpieczone są felgi, to znaczy metalowy fragment koła – za pośrednictwem opony nie będzie wciąż narażona na dziury w asfalcie i nagłe wstrząsy. Następnie – przyczepność, jaka musi być jak najlepsza, żeby bez przeszkód być w stanie jechać z większą szybkością, nie wypadać z drogi na skrętach, a w razie potrzeby móc błyskawicznie zatrzymać samochód – im bardziej przyczepne opony, tym krótsza droga hamowania. Zostają jeszcze takie drobnostki, jak taki, że świeżo zakupione, niestarte, odpowiednio założone ogumienie na wyważonych i wyrównanych kołach pozwalają bardzo zaoszczędzić na benzynie.

Więcej artykułów

Sklepy oferujące opony przemysłowe

Opony
Dziennikarz: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Wybierając dodatki takie jak opony przemysłowe w sieci nie jest z całą pewnością związane z ryzykiem niedostarczenia ich w terminie. Wiele osób widzi problem w tego typu sposobie dokonywania zakupów, ale usługi internetowe dziś są do tego stopnia skuteczne oraz godne zaufania, że nie trzeba się bać żadnych negatywnych skutków.


Przemysł oponiarski jest dość zróżnicowany, na tyle, na ile zróżnicowane istnieją auta. Poczynając od ciągników, do których stosuje się odpowiednie opony rolnicze (Hurtopony.pl z Mysłowic), do samochodów sportowych, jakich opony wyglądają całkowicie inaczej niż typowe opony do aut osobowych.
traktor na polu
Dziennikarz: United Soybean Board
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Opony rolnicze na przykład wykazują się bardzo potężnym bieżnikiem, jaki pozwala ciągnikom i kombajnom bez problemów pokonywać grząskie tereny rolne, błota i różne wyboje. Nieco mniej toporne są opony terenowe, choć dostosowane mniej więcej do tego samego, im pomaga jednak zawieszenie samochodów terenowych, które pozwala pokonywać dużo trudnych terenów bez tak ogromnych, masywnych opon. Najbliższe oponom aut samochodowych są chyba opony ciężarowe (*przejdź dalej), które wyposażone są w nieskomplikowany bieżnik, ale z kolei przystosowane do wytrzymywania ogromnego obciążenia, przez co zbrojone są niezwykle pokaźną konstrukcją z drutu, kala obecna jest pomiędzy kilkoma warstwami gumy.
2013/04/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.