Modne parkiety z Hajnówki

Niezwykle istotną częścią każdego mieszkania jest podłoga. Powinna spełniać sporo warunków, by dłużyła prawidłowo i przez wiele lat. Jest dużo rodzajów podłóg. Są one zróżnicowane ze względu na miejsce, gdzie będą wykorzystywane. Odmiennych rozwiązań wymaga specyfika kuchni czy toalet, a odmiennych pokój dzienny albo sypialnia.

podłogi drewniane
Dziennikarz: RuckZuck
Treści źródłowe: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
W kuchni i łazience najczęstszym elementem są podłogi, tworzone w większości przypadków z płytek ceramicznych. Salony z kolei to pomieszczenia, w których wykorzystuje się inne rozwiązania. Mogą tam być używane wykładziny dywanowe albo jedynie podłoga. Aktualnie odchodzi się od wykorzystywania dywanów. Najczęściej wykorzystywanym typem są podłogi z drewna, takie jak na przykład parkiet Hajnówka.

Drewno podłogowe
Do wytwarzania desek podłogowych stosuje się rozmaite gatunki drewna. Przede wszystkim można je podzielić na odmiany rodzime i egzotyczne. Drewno rodzime to na przykład takie gatunki jak dąb, buk czy jesion. Do odmian egzotycznych należą takie jak merbau, orzech amerykański czy bambus. Drewno egzotyczne jest chętnie wykorzystywane z uwagi na wygląd, szczególnie na oryginalne barwy. W Polsce przykładowym producentem podłóg z drewna jest Hajnówka Parkiety tej marki wytwarzane są z takich gatunków drewna jak dąb czy jesion, także obrabiane różnymi metodami, między innymi poprzez wędzenie.

Deski podłogowe oraz mozaiki
salon
Dziennikarz: DLH Poland
Treści źródłowe: DLH Poland
Jednym z oferowanych pomysłów dotyczących podłóg z drewna jest użycie tak zwanych desek podłogowych. Są to, jak sama nazwa wskazuje, większe części drewniane, łączące się wzajemnie sposobem na pióro i wpust. Deski podłogowe to element stosunkowo kosztowny. Ich większy rozmiar sprawia również, że łatwo o ubytek czy pomyłkę w czasie kładzenia, co powoduje dalsze uszkodzenia podczas późniejszego używania. Znacznie bezpieczniejsza i prostsza w montażu jest mozaika parkietowa. Montowana jest ona według różnych wzorów, tradycyjnych i bardziej współczesnych. Przykładowo producent parkietu Hajnówka oferuje aż pięć odmian mozaiki parkietowej wytworzonej z drewna dębowego. To zróżnicowanie pozwala na optymalne dopasowanie typu podłogi do każdego pomieszczenia, nadając mu określony styl.
Dziennikarz: Arek
2013/04/23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.